FOTKY | DENÍK | VZKAZY
1.DEN | 2.DEN | 3.DEN | 4.DEN | 5.DEN

1.den - pátek 28.10.2016

Na prodloužený víkend do oblasti Súlovských skal se vydáváme z domu po deváté hodině a cesta nám ve svátečním dopoledni docela pěkně utíká přesně do chvíle, kdy jsme se přiblížili k Buchlovským kopcům. Před poslední zatáčkou před nájezdem do dlouhého stoupání leží v protisměru pod svodidlem motorkář a o pěkných pár metrů dále jeho zdemolovaný stroj.

motroka pod Buchlovákama

Pohled to vůbec není pěkný, ale naštěstí se zdá být jezdec jakž takž v pořádku, pokud se tak dá nazvat zřejmě hodně přelámaná noha. Vyčkáváme do příjezdu záchranky, které Lucka motorkáře předává, společnými silami jej nakládáme do sanitky a s výrazně lehčí nohou na plynu pokračujeme vstříc Buchlovským kopcům a slovenské hranici, doufaje že slo o poslední negativní zážitek z tohoto výletu. Zbytek cesty už je naštěstí opět bezproblémový, takže po obědě příjíždíme do Súlova, kde máme na příští čtyři noci rezervovaný pokoj v penzionu Na kopečku. Po rychlém ubytování a pozdním obědě vyrážíme aspoň na krátkou procházku na Súlovský hrad, více toho dnes nestihneme, protože už se stmívá opravdu brzo. Zpočátku se Hyneček snaží ťapat pěkně po svých.

Súlovský hrad
Súlovský hrad
Súlovský hrad

Ale závěrečné strmé stoupání na hrad, během něhož se na jednom místě otevírají pěkné výhledy do kraje, už absolvuje na mých zádech.

Súlovský hrad

Od turistického rozcestníku na Súlovském hradě zbývá ještě prolézt pozůstatkem okna nahoru na samotný skalní ochoz. A pak nezbývá než se kochat a když do toho navíc ještě alespoň nesměle zasvítí podvečerní sluníčko, je to opravdu paráda.

Súlovský hrad
Súlovský hrad
Súlovský hrad
Súlovský hrad
Súlovský hrad
Súlovský hrad

Vracím se dolů za Hynečkem a za Luckou, ještě že bouřka dnes opravdu nehrozí, legenda na zdejší pamětní desce nahání hrůzu, zvlášť když Hyneček je právě ve stejném věku jako tragicky zahynuvší Sam.

Súlovský hrad

Hyneček vypadá že by se taky rád podíval i nahoru na skalní ochoz a když už jsem ho vynesl až sem, tak snad nějak zvládneme i ten kousek po skále nahoru.

Súlovský hrad
Súlovský hrad
Súlovský hrad

A taky že ano, jsme nahoře všichni tři a Hyneček je vskutku spokojen :-)

Súlovský hrad
Súlovský hrad

S postupujícím soumrakem sestupujeme upět do Súlova, kam přicházíme již téměř za tmy a po zbytek dne se věnujeme hrám a odpočinku.

NÁSLEDUJÍCÍ DEN - SOBOTA 29.10.

© 2016 hynna